Jul 14, 2026 Zostaw wiadomość

Dostawca rur spawanych 347H: ASTM A312 TP347H Dane techniczne i ceny

Klasa 347Hto austenityczna stal nierdzewna stabilizowana niobem- UNS S34709, WNR 1.4961 - produkowana zgodnie z ASTM A312 (i powiązanymi normami, takimi jak A358, A249 i A409) w formie spawanej. Sufiks „H” oznacza kontrolowany zakres węgla wynoszący 0,04–0,10%, co jest najważniejszą różnicą w stosunku do standardowej klasy 347 (S34700, węgiel mniejszy lub równy 0,08%).

 

HT PIPE jest wiodącym dystrybutorem i światowym eksporterem z ponad 16-letnim doświadczeniem w handlu międzynarodowym. Dostarczamy rury, płyty, pręty okrągłe oraz szeroką gamę złączek rurowych, kołnierzy i zaworów.Skontaktuj się z namiteraz bezpłatne wyceny i spersonalizowane informacje o produktach.

Formularze produktów

Bar i drążek

Płyta i arkusz

Cewka i pasek

Rura i rurka

Montaż: kołnierz, trójnik, kolanko, reduktor itp.

Kucie: pierścień, wał, okrąg, blok itp.

s347h welded pipe
Nieruchomość 347H (S34709) 347 (S34700) 321H (S32109)
Zakres węgla 0.04–0.10% Mniejsze lub równe 0,08% 0.04–0.10%
Element stabilizujący Nb (Większy lub równy 10×C) Nb (Większy lub równy 10×C) Ti (5×C min)
Stabilność jeziorka spawalniczego Doskonały Doskonały Umiarkowane (ryzyko-wypalenia Ti)
Wytrzymałość na pełzanie w temperaturze 650 stopni Znakomity Umiarkowany Dobry
Odporność na uczulenia po spawaniu Doskonały Dobry Dobry
Typowa maksymalna temperatura pracy ~870 stopni ~870 stopni ~816 stopni

 

W przypadku rur spawanych połączenie stabilizacji niobu i kontrolowanego węgla jest najlepszym rozwiązaniem metalurgicznym. Otrzymujesz spawalność gatunku ustabilizowanego bez ryzyka-wypalenia tytanu, a także odporność na pełzanie w podwyższonej-temperaturze, która uzasadnia wyższą cenę w porównaniu do 304H.

 

Jakiej specyfikacji ASTM faktycznie potrzebujesz?

Jednym z najczęstszych błędów specyfikacji, jakie widzimy w pakietach zamówień, jest zapis „ASTM A312 TP347H”, gdy aplikacja faktycznie wymaga innej normy. Oto jak te specyfikacje dzielą pracę:

ASTM A312 / ASME SA-312- Wartość domyślna dla bezszwowych i spawanych rur ze stali austenitycznej. Obejmuje rury ERW (zgrzewane elektrycznie) i EFW w rozmiarach od 1/8" do 30" NB. Jeśli w arkuszu danych jest po prostu napisane: „Rura spawana 347H" bez dalszych kwalifikacji prawie na pewno taki jest zamierzenie. Większość rurociągów ogólnego przeznaczenia rafinerii i elektrowni znajduje się tutaj.

 

ASTM A358 / ASME SA-358- Rura spawana elektrycznie z wypełniaczem, przeznaczona do pracy pod wysokim-ciśnieniem i-wysokotemperaturową. Jest to specyfikacja potrzebna w przypadku większych średnic (zwykle 14 cali i więcej) lub grubszych ścian, gdzie nie można zastosować ERW. Rura A358 jest dostarczana w pięciu klasach (od klasy 1 do klasy 5), które określają poziom badania radiograficznego i to, czy spoina jest w pełni-prześwietlona promieniami rentgenowskimi. W przypadku zastosowań krytycznych - powiedzmy, główny przewód parowy w instalacji z cyklem kombinowanym - należy określić klasę A358 3 lub wyższą, co wymaga 100% radiografia spoiny.

 

ASTM A249 / ASME SA-249- Rury spawane do obsługi kotła, przegrzewacza, wymiennika ciepła i skraplacza. Rozróżnienie między „rurą” a „rurą” ma tutaj charakter funkcjonalny, a nie tylko wymiarowy: rury A249 są mniejsze (zazwyczaj o średnicy zewnętrznej od 1/8” do 5”) i podlegają węższym tolerancjom, obowiązkowym testom prądów wirowych lub hydrostatycznym oraz testowi spłaszczania spoiny. Jeśli kupujesz spawane rury przegrzewacza 347H do zestawu kotła, właściwym wyborem będzie A249.

 

ASTM A409- Rury spawane o dużej-średnicy (zwykle od 14 do 30 cali) do zastosowań korozyjnych lub wysokotemperaturowych-w przemyśle chemicznym, naftowym i pokrewnych. Rzadziej określany niż A358, ale odpowiedni dla-lini technologicznych o dużej średnicy w kompleksach petrochemicznych.

 

EN 10217-7- Europejski odpowiednik spawanych rur ciśnieniowych ze stali nierdzewnej. Jeśli Twój projekt znajduje się w UE i podlega dyrektywie w sprawie urządzeń ciśnieniowych (PED 2014/68/UE), rura musi być dostarczona z certyfikatami EN 10204 3.1 i może wymagać certyfikatu materiałowego zgodnego z PED- wydanego przez jednostkę notyfikowaną. Omówimy to w poniższej sekcji dotyczącej Europy.

 

Standard Formularz Zakres rozmiarów Typowe zastosowanie Wymóg NDT
ASTM A312 Rura ERW/EFW 1/8" – 30" Uwaga Ogólne rurociągi procesowe Hydrostatyczny lub NDE
ASTM A358 Rura EFW (wypełniacz) 8" – 30"+ Wysokie-ciśnienie, duża średnica Radiografia-zależna od klasy
ASTM A249 Spawana rura 1/8" – 5" średnica zewnętrzna Kocioł, przegrzewacz, wymiennik ciepła Prąd wirowy + próba spłaszczania
ASTM A409 Spawana rura 14" – 30" Linie technologiczne chemiczne Hydrostatyczny
EN 10217-7 Spawana rura Różny Urządzenia ciśnieniowe UE PED Według kategorii PED

 

Spawane a bezszwowe: decyzja dotycząca rzeczywistych kosztów-wydajności

Bezproblemowa debata-w porównaniu-spawanej stali 347H nie dotyczy tego, który jest „lepszy”. Chodzi o dopasowanie metody produkcji do warunków świadczenia usługi, zakresu rozmiarów i budżetu.

W przypadku zespawania rura 347H jest właściwym wyborem:

  • Duże średnice (14 cali i więcej):Rury bez szwu o średnicy powyżej 16 cali są rzadkie i niezwykle drogie. Rury spawane EFW są standardem w liniach technologicznych o dużych-średnicach w rafineriach i zakładach petrochemicznych.
  • Wąskie tolerancje grubości ścianki:Rura ERW, ponieważ jest uformowana z-precyzyjnie walcowanej taśmy, zazwyczaj posiada tolerancję ścianki ±10% w porównaniu z ±12,5% w przypadku rur bez szwu (zgodnie z ASTM A312). Ma to znaczenie w przypadku rur wymienników ciepła, gdzie sprawność cieplna zależy od stałej grubości ścianki.
  • Zastosowania wrażliwe na koszty-przy umiarkowanych ciśnieniach:Spawana rura 347H zwykle jest o 15–25% niższa od ceny równoważnego materiału bez szwu. W przypadku projektu zakupu 200 ton rur jest to sześciocyfrowa-delta.
  • Krótszy czas realizacji dla standardowych rozmiarów:Produkcja ERW z kręgu jest procesem ciągłym. Fabryka dysponująca kręgami w magazynie może wyprodukować i wysłać produkty w standardowych rozmiarach w ciągu 2–3 tygodni, w porównaniu do 6–10 tygodni w przypadku wytłaczania bez szwu.

 

Kiedy nie należy przyjmować spawanego 347H:

  • ASME B31.3 Płyny „kategorii M” (wysoce toksyczne)
  • Usługa cykliczna z poważnym szokiem termicznym (szybkie zmiany temperatury> 200 stopni)
  • Każde zastosowanie, w którym specyfikacja klienta wyraźnie zabrania stosowania rur spawanych -, a w niektórych przypadkach tak, szczególnie w środowiskach o nieprzyjaznych warunkach (NACE MR0175), gdzie wymagane jest badanie HIC szwu spawalniczego

 

Sam szew spawalniczy jest kluczową zmienną. Odpowiednio wykonanyRura spawana 347H- z pełną penetracją, wewnętrzną kontrolą ściegu, wyżarzaniem rozpuszczającym po spawaniu i 100% radiografią - będzie działać identycznie jak bez szwu w większości-wysokiej temperaturze. Problem w tym, że „poprawnie sfabrykowane” wykonuje w tym zdaniu mnóstwo pracy. Poniżej omówimy punkty kontrolne kontroli jakości.

 

Punkty kontrolne kontroli jakości, które faktycznie mają znaczenie w przypadku rur spawanych 347H

Większość ogólnych list kontrolnych kontroli jakości rur ze stali nierdzewnej jest kopiowanych-ze specyfikacji 304/316 i pomija punkty kontrolne istotne szczególnie dla rur spawanych 347H. Oto, co powinien obejmować właściwy plan inspekcji:

 

1. Weryfikacja składu chemicznego

The carbon content must fall within 0.04–0.10%. This sounds obvious, but we've seen mills produce heats that sit at 0.038% - technically "347" territory, not "347H." At the low end of the carbon range, the creep advantage over standard 347 disappears. At the high end (>0,10%), istnieje ryzyko uczulenia podczas spawania, ponieważ nie ma wystarczającej liczby atomów Nb, aby utworzyć NbC z całym dostępnym węglem. Stosunek Nb/C powinien być większy lub równy 10, ale niektóre specyfikacje dopuszczają maksymalnie 1,0% Nb, niezależnie od węgla. Sprawdź zarówno bezwzględną wartość węgla, jak i stosunek Nb/C na MTC.

 

2. Integralność spoiny

W przypadku rur ERW: szew spawalniczy powinien zostać znormalizowany lub-wyżarzony po spawaniu. Zimny-zespawany szew ERW w 347H stanowi ryzyko. - strefa HAZ będzie miała uczulone granice ziaren, które będą korodować pod wpływem cykli termicznych. Sprawdź, czy temperatura obróbki cieplnej i metoda chłodzenia (hartowanie wodą) są zapisane na MTC.

 

W przypadku rury EFW (A358): szew spawalniczy musi być w 100% poddany radiogramowi dla klasy 3 i wyższej. Przejrzyj raporty radiograficzne i upewnij się, że kryteria akceptacji są zgodne ze specyfikacją projektu (zazwyczaj ASTM E273 dla ERW, ASME Sekcja VIII Artykuł 4 dla EFW).

 

3. Badanie korozji międzykrystalicznej

ASTM A262 Practice E (test Straussa) to standardowa metoda oceny odporności na korozję międzykrystaliczną w stabilizowanych stalach nierdzewnych. W przypadku rur spawanych 347H badanie należy przeprowadzić na próbce zawierającej szew spawalniczy i HAZ -, a nie tylko metal nieszlachetny. Test wykorzystujący wyłącznie-metale-nieszlachetne zakończy się pomyślnie, nawet jeśli strefa HAZ spoiny jest uczulona.

 

Niektórzy klienci (szczególnie w sektorze nuklearnym i rafineryjnym) wymagają praktyki C ASTM A262 (test Hueya), która jest bardziej agresywna. Przed złożeniem zamówienia sprawdź, która praktyka jest określona.

 

4. Testy mechaniczne w podwyższonej temperaturze

Norma ASTM A312 wymaga badania rozciągania i plastyczności w temperaturze pokojowej. DlaRura 347Hw przypadku pracy w-wysokiej temperaturze należy określić próbę rozciągania-w podwyższonej temperaturze (w temperaturze projektowej, zazwyczaj 550–650 stopni), a jeśli praca jest krytyczna, przeprowadzić próbę-zrywania naprężeniowego zgodnie z normą ASTM E139. Testy te nie są standardowe i należy je wyraźnie dodać jako wymagania dodatkowe (wymagania S-) w zamówieniu.

 

5. PMI na każdej rurze

W przypadku projektów na Bliskim Wschodzie 100% PMI nie podlega-negocjacjom. Ale PMI informuje jedynie o składzie chemicznym stopu, - nie odróżni 347 od 347H, ponieważ różnica polega na zawartości węgla, której ręczne spektrometry XRF lub OE nie są w stanie wiarygodnie zmierzyć. PMI potwierdza, że ​​posiadasz niob-klasę rodzinną 347; weryfikacja zawartości węgla musi pochodzić od MTC. Dlatego też niektóre projekty Aramco wymagają zarówno PMI, jak i przeglądu certyfikatu analizy cieplnej fabryki dla każdej rury w dostawie.

 

6. Kontrola wymiarowa i wizualna

Sprawdź wysokość zbrojenia spoiny (zwykle mniejsza lub równa 1,5 mm dla ERW, mniejsza lub równa 3 mm dla EFW według ASME), owalność (mniejsza lub równa ±1% średnicy zewnętrznej dla rury mniejszej lub równej 4 cale zgodnie z ASTM A312) i grubość ścianki w co najmniej trzech punktach na rurę -, w tym bezpośrednio na spoinie. Podcięcie na zewnętrznej powierzchni spoiny jest wadą podlegającą odrzuceniu, jeśli przekracza 0,8 mm lub 10% grubości ścianki, w zależności od tego, która wartość jest mniejsza.

 

Często zadawane pytania

P: Czy rura spawana 347H może zastąpić rurę 321H w przypadku pracy w wysokich-temperaturach?

W większości przypadków tak. 347H zapewnia równoważną lub wyższą odporność na pełzanie, a jego stabilizacja niobem jest bardziej niezawodna w stanie-spawanym niż stabilizacja tytanem 321H. Głównym powodem preferowania 321H jest koszt. - 321H jest zazwyczaj o 8–12% tańszy, ponieważ żelazo-tytan jest tańszy niż żelazo-niob. Jeśli temperatura pracy jest niższa niż 540 stopni, a specyfikacja dopuszcza którykolwiek gatunek, ekonomicznym wyborem może być 321H. Powyżej 540 stopni, szczególnie w pracy cyklicznej, lepszą decyzją inżynierską jest 347H.

 

P: Jaka jest maksymalna średnica rury ERW 347H?

Większość linii ERW może produkować o średnicy zewnętrznej do 24 cali (610 mm), chociaż dostępność powyżej 16 cali jest ograniczona, ponieważ mniej młynów utrzymuje oprzyrządowanie. Powyżej 24 cali lub w przypadku ścian o grubości przekraczającej SCH 80S, standardową metodą produkcji jest EFW (A358). W przypadku średnic powyżej 30 cali jedyną opcją może być rura prefabrykowana wykonana z blachy walcowanej ze spoinami wzdłużnymi.

 

P: CzyRura spawana 347Hwymagasz obróbki cieplnej po-spawaniu?

Nie. Stabilizacja niobem zapobiega uczulaniu podczas spawania, zatem wyżarzanie po-spawaniu nie jest wymagane w celu zapewnienia odporności na korozję. Jeśli jednak rura jest-gięta na zimno po spawaniu (na przykład w-rurę typu U do wymiennika ciepła), można zastosować-wyżarzanie odprężające lub wyżarzanie przesycające w celu przywrócenia stabilności wymiarowej. Postępuj zgodnie ze specyfikacją procedury spawania projektu (WPS) i obowiązującymi przepisami budowlanymi (ASME B31.3, EN 13480 itp.).

 

P: Jak mogę sprawdzić, czy rura oznaczona „347H” faktycznie spełnia wymagania dotyczące węgla klasy H-?

Sprawdź analizę cieplną na MTC. Zawartość węgla musi wynosić 0,04–0,10%. Jeśli MTC wskazuje zawartość węgla na poziomie 0,03% lub mniej, materiałem jest standardowy 347, a nie 347H, niezależnie od oznaczenia. PMI (XRF lub OE) nie może mierzyć emisji dwutlenku węgla, dlatego MTC jest jedyną dokumentacją potwierdzającą oznaczenie klasy H-. W przypadku zastosowań krytycznych należy wysłać próbkę do laboratorium w celu analizy spalania (LECO), aby niezależnie zweryfikować zawartość węgla.

 

P: Jakie wykończenie powierzchni jest standardem dla rur spawanych 347H?

Domyślnie jest to trawione i pasywowane (wyżarzane i trawione lub wykończenie „AP”). Usuwa to kamień tlenkowy powstały podczas wyżarzania rozpuszczającego i przywraca pasywną warstwę tlenku chromu. W przypadku rurociągów procesowych w rafineriach i petrochemii wykończenie AP jest standardem. W przypadku rur wymienników ciepła można zastosować wykończenie wyżarzane rozjaśniająco (BA), aby uzyskać większą czystość powierzchni. W przypadku zastosowań architektonicznych lub{4}}spożywczych dostępne są wykończenia polerowane (ziarno 240, 320 lub lustro), ale rzadko potrzebne w typowych usługach 347H.

 

P: Jaki jest czas realizacji rur spawanych 347H z fabryk chińskich i indyjskich?

Chińskie huty wykorzystujące kręgi 347H mogą zazwyczaj produkować i wysyłać standardowe rozmiary (2”–12” SCH 40S/80S) w ciągu 3–4 tygodni. Niestandardowe rozmiary lub rury EFW wymagające zakupu płyt wydłużają czas o 2–3 tygodnie. Indyjskie huty zazwyczaj oferują 6–10 tygodni w przypadku rozmiarów standardowych i 10–14 tygodni w przypadku-niestandardowych rozmiarów, ale często oferują bardziej elastyczne warunki płatności i mogą mieć niższe minimalne ilości zamówień. W przypadku miejsc docelowych na Bliskim Wschodzie całkowity czas realizacji zamówienia od drzwi do-, obejmujący fracht morski i odprawę celną, wynosi zazwyczaj 6–8 tygodni w przypadku Chin i 8–12 tygodni w przypadku Indii.

 

P: Czy rurę spawaną 347H można stosować w kwaśnych warunkach (środowiska zawierające H₂S-)?

NACE MR0175 / ISO 15156 nie wymienia konkretnie stali 347H, ale obejmuje austenityczne stale nierdzewne z obowiązującymi wymaganiami dotyczącymi składu chemicznego i twardości. 347H można kwalifikować do pracy kwaśnej, jeśli twardość jest mniejsza lub równa 22 HRC (zgodnie z NACE MR0175 tabela A.2), a materiał jest w stanie wyżarzonym-roztworowo. Jednak wielu operatorów zabrania spawania rur w warunkach kwaśnych, chyba że spoina zostanie w 100% zbadana-nieniszcząco i twardość HAZ zostanie zweryfikowana. Przed określeniem rury spawanej 347H do zastosowania w H₂S należy zawsze sprawdzić specyfikację konkretnego operatora.

Skontaktuj się teraz

 

 

 

Wyślij zapytanie

whatsapp

Telefon

Adres e-mail

Zapytanie